Kategorie
Zabiegi na twarz

Lotus peel

Lotus peel

Lotus Peel to unikalny peeling chemiczny z wyciągiem z kwiatu lotusa, doskonale rozświetla i rozjaśnia skórę, niszczy wolne rodniki. Jego formuła powoduje że jest skuteczniejszy niż inne kwasy o niższym stężeniu pH. Dzięki mieszaninie kwasu salicylowego, glukozowego oraz formule Jessnera nadaje się na każdy rodzaj cery, również wrażliwej.

Dowiedz się więcej

Korzyści

Wyższy stopień formuły Jessnera, leczy stany zapalne, naturalne składniki rozjaśniają skórę bez uszkadzania struktury komórkowej przez
wolne rodniki. Wygładza i powoduje, że skóra wygląda znacznie młodziej.

Składniki aktywne

Kwas salicylowy – O wyższej masie molekularnej pozostaje na powierzchni skóry dłużej, powodując dłuższe działanie złuszczające.
Podrażnienia działania kwasu są mniejsze niż w przypadku użycia alfa hydrokwasów, doskonała alternatywa dla skóry wrażliwej.
Resorcinol – dixydroxy benzene o właściwościach antyseptycznych, antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych i dezynfekcyjnych.
Jeżeli pacjent jest uczulony na aspirynę, nie można używać kwasu salicylowego, ponieważ podobna struktura molekularna może wywoływać alergie.
Kwas glukozowy – Rozjaśnia cerę, jest delikatny dla skóry
Lipoaminokwas (Undecylenoyl Phenylalanine) – Doskonała biokompatybilność. Działa jako antagonista hormonu MSH.
Rozjaśnia plamki starcze oraz przebarwienia.
Ekstrakt z Lotusa Japońskiego – Inhibitor tyrozyny, ma właściwości przeciwbakteryjne, poprawia wygląd i koloryt skóry, ma właściwości nawilżające